İnternet üzerinden, resimlerinizi düzenlemek, ihtiyaçlarınıza göre yeni grafiksel şekiller oluşturmak, ufak tasarımlar yapmak için tasarlanmış bir site işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir sanırım.

Web 2.0 araçlarının gelişmesi ile birlikte yapılan siteleri artık daha kullanışlı ve işimize yarar olduğunu söyleyebiliriz. Flash tabanlı programlama ile oluşturulmuş olan dinamik siteler ile yapılabileceklerimiz her geçen gün artmaktadır. Flash ve Flex tabanlı uygulamalar internet sitesine girdiğiniz anda bilgisayarınıza yüklenerek sizin makinanız üzerinden çalışmaya başlar.

Online Photo Edit için tasarlanmış olan sitelerde bu şekildedir. Bu siteler oldukça fazladır ve işlevsellikleri olarak farklılıkları vardır. Benim aşağıda linkini verecek olduğum site ise arayüz olarak Photoshop programına çok yakındır. Photoshop programını kullanırken profesyonel çalışmalar dışında genel olarak kullandığınız tüm araçları bu sitede kullanabilecek şekilde bulunmaktadır. Tools, Layer, Color, İnfo panelleri ile File, Edit, İmage, Layer, Selection, Filter, View menüleri sitenin arayüzünde bulunmaktadır. Resimlerinizi kolaylıkla düzenleyebilir, yeni şekiller, çizimler, grafiksel öğeler oluşturabilirsiniz.  Düzenleme yaptığınız resimleri, oluşturduğunuz şekilleri ise bilgisayarınıza kaydedebilir; ücretsiz üyelik yaparak  açacağınız galeri sayfanızda saklayabilir;  Facebook, Flicker gibi paylaşım sitelerine upload edebilirsiniz.

Kendi bilgisayarınızdan uzak olduğunuzda ve yukarıda bahsetmiş olduğum tarzda resim ve şekillerle bir işiniz olduğunuzda imdadınıza yetişen kullanışlı bir sitedir. Umarım işlerinizi kolaylaştırır ve faydalı olur.

splushup

Splush Up İnternet Sitesi


Siteyi incelemek ve resimleriniz düzenlemek için tıklayınız

Sitenin asıl adresi : http://www.splashup.com