Windows live paketi artık olmazsa olmazımız. Messenger kullanmadan yapamıyoruz zaten, ve bunun yanında windows live’in bize sunduğu başka paketlerde mevcut. Fakat bunların kurulumunu gerçekleştirirken önce servera bağlanacak ve dosyaları indirecek olan wlsetup-web.exe dosyasını indirmemiz ve ardıından bunun aracılığı ile istediğimiz aracı windowsun sitesinden yüklememiz gerekiyor. Bu durum bazen uzun bekleyişlere neden olabiliyor. Bundan kurtulmak içinyapılması gereken basit.

Windows live paketini indireceğimiz http://download.live.com/ adresine gidiyoruz ve sağ bölümde yer alan Karşıdan Yükle düğmesine tıklıyoruz. Bu işlemden sonra açılan sayfada wlsetup-web.exe isimli dosyayı indirmeniz için bir pencere çıkacaktır karşınıza. Bu penceredeki yüklemeyi iptal edin ve indirme sayfasında sağ bölümde çıkan Yeniden dene butonuna tıklayınız. Bu işlemden sonra Windows Live paketinde yer alan tüm programların içinde mevcut olduğu wlsetup-all.exe isimli kurulum dosyasını indirebilirsiniz.

wlsetup-all.exe isimli dosyamız 132 mb’dır. Bu sizi korkutmasın bu işlemi bir kere gerçekleştirip, bu dosyamızı sakladığımız zaman bir sonraki kurulum gerektiren durumlarda işinizi kolaylaştıracaktır…

Ayrıca şuraya tıklayarakta wlsetup-all.exe dosyasına direk ulaşabilirsiniz…

Herkese kolay gelsin…