Uzun zamandır beni çileden çıkartan bi hataydı ve çözümünü sonunda buldum :) Windows 7 64 bit işletim sistemi ve 64 bit Office 2010 pro plus kullanıyorum. Sizde biliyorsunuzdur ki; daha önceden oluşturulmuş herhangi bir Word dosyası üzerinde değişiklik yapmak istediğimizde üst tarafta çıkan sarı menüden  “Düzenlemeyi Etkinleştir” dememiz gerekiyor. Ben her “düzenlemeyi etkinleştir” dediğimde “Word Çalışmayı durdurdu” hatası alıyordum ve Word programı kapatılıyordu. Daha sonradan belgeyi açmak istediğimde “Güvenli Mod” da açıyor ve orada çalışabiliyordum. Düzenlemeyi yapana kadar, hatta Word programını kapatana kadar sorun yok. Güvenli modda çalışmaya devam edebiliyordum fakat programı kapatıp başka bir zaman tekrar bi dosya açmak istediğimde her seferinde başa dönüyordum. Artık sinir bozucu bir durum olmaya başlamıştı ve çözümü noktasında çeşitli denemelerde bulundum.  Artık çözüm tamamdır (en azından bende işe yaradı :) ). Ve hemen sizinle de paylaşmak istedim.

Çözüm:

Sorun anladığım kadarıyla “düzenlemeyi etkinleştir” dediğimizde belgemizi tüm düzenlemeler için hazır hale getirmeye çalışmasından kaynaklanıyormuş. Bunlardan bir tanesi de belgeyi bluetooth ile göndermek için hazırlamaya çalışmasıymış. Ama bu işlemi gerçekleştirirken başarısız olup Word programını kapatıyormuş. Zaten gerekli bir durum olmadığını da baz alaraktan bu özelliği kaldırınca sorun otomatikman düzelmiş oluyor.

Send to bluetooth özelliğini kaldırmak için ise şu adımları uyguluyoruz.

  • Dosyadan seçeneklere giriyoruz.
  • Seçeneklerden “Eklentiler” e tıklıyoruz.
  • Açılan bölümden  kısmından “Git” butonuna tıklıyoruz.
  • Açılan “Com Eklentileri” bölümünden “Send To Bluetooth” eklentisinin tikini kaldırıyoruz ve “Tamam” diyerek bu sorundan kurtulmuş oluyoruz.

Umarım sizde de işe yarar. Benim sorunum bizzat çözülmüş durumdadır.

Saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.